CZYSZCZENIE GRILLA GAZOWEGO

Niektórym na hasło czyszczenie grilla gazowego jeżą się włosy na głowie. W rzeczywistości jest to całkowicie bezpodstawne … Pokażemy Ci małe sztuczki, których możesz użyć do czyszczenia grilla gazowego Weber. Oczywiście możesz je również zastosować przy czyszczeniu innego, dowolnego grilla gazowego.

Jak mogę wyczyścić grill gazowy?

Czyszczenie rusztu grilla gazowego jest, wbrew pozorom, bardzo łatwe. Po grillowaniu na ruszcie często pozostają resztki mięsa, a zwłaszcza marynaty lub mięsnych soków. Wydają się one bardzo trudne do usunięcia, szczególnie kiedy zaschną. Istnieje bardzo prosta sztuczka, aby usunąć te uparte resztki z rusztu. Kluczowym jest: wypalić je!

Opiszemy, krok po kroku jak oczyścić ruszt grilla gazowego WEBER:

  1. Usuń z rusztu większe przylegające resztki z jedzenia.
  2. Zamknij pokrywę grilla gazowego Weber.
  3. Pozwól, aby grill gazowy Weber działał z pełną mocą, aż dym przestanie wydobywać się.
  4. Gdy z grilla gazowego nie wydobywa się dym, lub jest go bardzo niewiele, otwórz ponownie pokrywę i zetrzyj resztki z rusztu grill za pomocą szczotki do czyszczenia grilla.

I Twój grill jest wyczyszczony!

Alternatywnie i szybciej (działa już w 30 sekund!) możesz użyć nowego produktu Weber – płynu do czyszczenia rusztu. Jest on biodegradowalny i nie zawiera szkodliwych składników. Nadaje się do wszystkich grillów – również elektrycznych i węglowych.

Jak mogę wyczyścić wnętrze i pokrywę grilla gazowego Weber?

Jeśli ruszt już wyczyściliśmy i wygląda jak nowy, następnym krokiem jest wyczyszczenie wnętrza grilla gazowego. W grillach gazowych Weber możesz po prostu zdjąć ruszt grillowy, aby uzyskać swobodny dostęp jego wnętrza. Brud usuwamy tylko z grubsza szczotką do grilla. Potem przychodzi niezawodny Płyn Weber Do Czyszczenia Emalii . Ten środek obficie natryskuje się na wnętrze grilla i pozostawia do działania na dobre 20 minut. Możesz zobaczyć, jak brud dosłownie rozpuszcza się i wpada do miski tłuszczu pod grillem gazowym Weber. Po upływie czasu ekspozycji po prostu dokładnie zmyj mokrą gąbką.

Na koniec grill gazowy może ponownie pracować z pełną mocą przez dobre 20 minut, aby wszystkie pozostałości środka do czyszczenia grilla mogły odparować.

Jak powinniśmy chronić grille gazowe zimą?

Nie każdy ma możliwość przechowywania grilla gazowego w garażu lub w osłoniętym miejscu w zimie. Dzięki poniższym wskazówkom możesz sprawić, aby grill gazowy pasował na zewnątrz przez zimę.

Chroń swój grill gazowy za pomocą odpowiedniej osłony. Najodpowiedniejszym będzie pokrowiec ochronny. W naszej ofercie znajdziesz wymiary odpowiednie dla każdego grilla gazowego. Chroni to grill przed deszczem i wpływem innych warunków atmosferycznych.

Jeśli nie korzystasz z grilla gazowego przez długi czas w zimie, zalecamy, aby uruchomić go z pełną mocą co kilka tygodni przez około 20 minut. Wilgoć w grillu odparuje, palniki nie zatykają się, no i unikniemy gniazdowania owadów.

Każdy grill potrzebuje również od czasu do czasu wyczyszczenia zewnętrznej jego obudowy. Zbierają się na niej pyłki, czasami resztki liści. Do tego celu proponujemy Państwu niezawodne spraye i płyny do czyszczenia grilla. Odpowiednio do rodzaju obudowy grilla mamy środki do czyszczenia emalii lub stali nierdzewnej.

Pamiętajmy, że odpowiednio pielęgnując swój grill gazowy będzie on przez lata wyglądał jak nowy!

Sprawdź również nasze akcesoria do grillowania!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.